לקוח יקר

מדיניות החזרה של החנות הינה 60 ימים, כלומר יש לך 60 יום לאחר שקיבלת את הפריט שלך לבקש החזר.

כדי להיות זכאי להחזר, הפריט שלך חייב להיות באותו מצב שקיבלת אותו, לא בלוי או לא בשימוש, עם תגים ובאריזה המקורית שלו. תזדקק גם לקבלה או להוכחת הרכישה.

משלוח חזרה ישולם על ידי הקונה אלא אם יוכח שהפריט שנשלח פגום. במקרה שיתברר כי הייתה טעות מצדנו, הקונה יקבל החזר כספי מלא, כולל דמי משלוח חזרה.

כדי להתחיל בהחזרה, ניתן ליצור איתנו קשר בכתובת agri.garden.market@gmail.com. אם ההחזר שלך יתקבל, אנו נשלח לך תווית משלוח חזרה, וכן הוראות כיצד ולאן לשלוח את החבילה שלך. פריטים שנשלחו אלינו ללא בקשה תחילה לא יתקבלו.

תמיד תוכל ליצור אתנו קשר לכל שאלה חזרה בכתובת agri.garden.market@gmail.com.


נזקים ונושאים
אנא בדוק/י את הזמנתך עם קבלת הפנים וצור אתנו קשר באופן מידי אם הפריט פגום או אם את/ה מקבל/ת את הפריט הלא נכון, כדי שנוכל להעריך את הבעיה ולתקן אותה.


חריגים / פריטים שאינם ניתנים להחזרה
לא ניתן להחזיר סוגים מסוימים של פריטים, כמו מוצרים מתכלים (כגון מזון, פרחים או צמחים), מוצרים בהתאמה אישית (כגון הזמנות מיוחדות או פריטים בהתאמה אישית) ומוצרי טיפוח אישיים (כגון מוצרי יופי). אנו גם לא מקבלים החזרות עבור חומרים מסוכנים, נוזלים דליקים או גזים. אנא צור קשר אם יש לך שאלות או חששות לגבי הפריט הספציפי שלך.

למרבה הצער, איננו יכולים לקבל החזרות על פריטי מבצע או כרטיסי מתנה.


החלפות

הדרך המהירה ביותר להבטיח שתשיג את מבוקשך היא להחזיר את הפריט שברשותך, וברגע שההחזרה תתקבל, בצע/י רכישה נפרדת עבור הפריט החדש.


החזרים
אנו נודיע לך לאחר שקבלנו ונבדוק את החזרתך וניידע אותך אם ההחזר אושר או לא. אם יאושר, יוחזר לך באופן אוטומטי אל אמצעי התשלום המקורי שלך. זכור/י שזה יכול לקחת קצת זמן עד שהבנק או חברת כרטיסי האשראי שלך יעבדו וירשמו את ההחזר.

-----------------------------------------------------------------------------

We have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.

To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it, unworn or unused, with tags, and in its original packaging. You’ll also need the receipt or proof of purchase.

Return shipping will be paid by the buyer unless it is proven that the item shipped defective. In case it turns out that there was an error on our part, the buyer will receive a full refund, including return shipping fees.

To start a return, you can contact us at agri.garden.market@gmail.com. If your return is accepted, we’ll send you a return shipping label, as well as instructions on how and where to send your package. Items sent back to us without first requesting a return will not be accepted.

You can always contact us for any return question at agri.garden.market@gmail.com.

Damages and issues
Please inspect your order upon reception and contact us immediately if the item is defective, damaged or if you receive the wrong item, so that we can evaluate the issue and make it right.

Exceptions / non-returnable items
Certain types of items cannot be returned, like perishable goods (such as food, flowers, or plants), custom products (such as special orders or personalized items), and personal care goods (such as beauty products). We also do not accept returns for hazardous materials, flammable liquids, or gases. Please get in touch if you have questions or concerns about your specific item.

Unfortunately, we cannot accept returns on sale items or gift cards.

Exchanges
The fastest way to ensure you get what you want is to return the item you have, and once the return is accepted, make a separate purchase for the new item.

Refunds
We will notify you once we’ve received and inspected your return, and let you know if the refund was approved or not. If approved, you’ll be automatically refunded on your original payment method. Please remember it can take some time for your bank or credit card company to process and post the refund too.